Технологія виробництва крупи не дуже складна, але ці продуктові вироби у кожного виробника можуть відрізнятися як своїм виглядом, так і якістю. Навіть на магазинній полиці та сама крупа, отримана на різних підприємствах, відрізняється і зовнішнім виглядом, і ціною. Така відмінність особливо помітна завдяки прозорій упаковці для сипучого товару.
Технологічний процес виробництва круп ділиться на кілька дій:
- отримання крупи;
- підготовчі операції до переробки;
- переробка;
- дроблення та шліфування.

>


При готовності сировини до переробки відбувається її очищення від домішок різного складу. Від круп відокремлюють насіння бур'янів, дефектне насіння найбільшої культури. У процесі переробки культури її зерна проходять гідротермічну обробку, під час якої кілька хвилин вони пропарюються, та був відразу ж висушуються до 13 % вологості. У цей час у покриттях кожного зерна відбувається руйнування клеючого складу, а у зовнішніх оболонках відбувається часткова клейстеризація речовини за крохмальним типом.

У цей час при виробництві вівсяної крупи в ній зникає гіркота, а квіткові плівки при виробництві гречаної крупи стають м'якими, що дозволяє ядрам набрати більший рівень міцності. Після цього процес лущення зерен стає легшим і круп'яні зерна на виході в основному виходять цільними, не подрібненими. Заключний етап – лущення, шліфування та сортування готового продукту. Після гідротермічної обробки у виробництві перлової крупи при приготуванні каш буде витрачено набагато менше часу.

Під час лущення зерна відбувається зняття з нього грубого покриву або оболонки. При цьому значно зменшується маса незасвоюваних складових речовин у вигляді пентозану та клітковини. При виробництві пшеничного крупи дроблення зерна сприяє зменшенню часу на кухонне приготування каші або інших страв. Якщо розглядати технологічні схеми виробництва круп, то кожній технології вироблення продукту використовується кілька варіантів залежно від машин, які у процесі. Декілька варіантів та їх поєднання застосовуються при лущенні та шліфуванні зерна. Наприклад, при виробництві рисової крупи цикл обробки сировини може бути суттєво скорочений за рахунок використання машин А1-ЗРД для лущення зерна та апаратів А1-БШМ-2,5 для його шліфування.

Приватизація дачної / садової ділянки (сільрада)

Існуючі технології обробки сировини ґрунтувалися на механічному впливі, що відбувається за наступною схемою:
- очищення необхідної кількості сировини від домішок;
- сортування отриманого зерна за розміром;
- лущення зерна;< Такі схеми і зараз працюють на окремих великих підприємствах, але в їх технологічні процеси вже додаються окремі додаткові прийоми та процедури. Найкоротший варіант отримання готового товару – обробка зерна у крупорушці. Але тепер у процес очищення вже додаються такі пристрої, як трієри, аспіратори, сепаруючі агрегати та механізми відбирання каміння. Дуже важливо перед лущенням зерна зробити його ретельне сортування, оскільки зерна одного розміру краще очищаються від зовнішніх оболонок. Технологічна схема виробництва крупи з гречки за допомогою крупорушки.

Для лущення найчастіше використовуються такі апарати, як обоєві машини, засновані на багаторазових ударах по поверхні зерна. Якщо процес відбувається на вальцювальній машині, то оболонка відокремлюється за рахунок тертя та стиснення зерен між двома поверхнями. А коли одна з цих поверхонь починає періодично переміщатися, то починається розколювання оболонок. Деформація зсуву використовується і в спеціальних машинах, що лущать, оснащених валиками з гуми. Крім перерахованих способів лущення застосовуються ще лущення вертикального планування, де також використовується прийом тертя зерен один про одного. А ось вибір типу машин, що застосовуються для лущення, диктується технічним оснащенням цеху з виробництва круп, його продуктивністю.


Доводиться ще брати до уваги та властивості використовуваного зерна, як фізичні, так і саму анатомію зернівки. У результаті виходить, що застосування обойкових машин обмежено виробництвом ячної крупи та вівсяної. А ось для виробництва манної крупи, крупи із проса та гречки більше підходять верстати вальцедекової дії. І все ж таки виходить, що після проходження через крупорушки, деякі частини зерна залишаються недостатньо оброблені, на них спостерігаються залишки різних поверхневих плівок. Видалення цих покриттів відбувається вже шліфуванням зерна, при якому ще відбувається видалення зернових зародків, плодових та насіннєвих покриттів.

Після такої