Слідом за загибеллю озимих погані новини очікують на аграріїв Півдня України та по соняшнику. Олійною якраз стартувала збиральна кампанія. Перші результати пригнічують падінням урожайності. Як розповіли опитані Agritel фермери, середня врожайність складає близько 0,6-0,8 т/га порівняно з 1,3-1,6 т/га минулого року цього ж періоду.
Ці цифри називають і наші співрозмовники з південних областей. Щоправда, ситуація на Одещині найбільш катастрофічна, на Миколаївщині та Херсонщині більш рівна, хоча теж не тішить. У режимі живого часу ми опитуємо аграріїв Півдня, на яку врожайність виходять за олійною і чи можна було її ще врятувати.
Почали збиральну соняшнику кілька днів тому. Врожайність дуже низька, коливається від 0,3 до 0,5 т/га. Жодні агрономічні, будь-які інші методи соняшнику вже не врятували б.
Не те, що на моїй пам'яті, на пам'яті людей, які прожили тут по 90 років, такої посухи не було. Були посухи, вони повторювалися, але щоб така навіть уявити не могли. Що й казати, ми зернову групу (пшеницю, ячмінь) не прибирали, навіть комбайн не заганяли. На кукурудзу також ніхто не чекає — передисували давно. В інших регіонах може взяти на силос для ВРХ, але в нас на півдні майже немає тваринництва. Щодо держпрограм допомоги, то ми нічого не дочекалися. Хоча подавалися більше місяця тому. Далі обіцянок нічого не зайшло. 5,5 млн. гривень виділили аграріям області на компенсацію за подачу води — це смішно. Документи вважають за полив, але списання грошей не відбувається. Знову ж таки через сміховинність суми на область, вона не покриває всіх витрат. Та сама історія з програмою компенсації аграріям Півдня за загибель озимини. Обіцяли дати по 5 тис. грн на гектар з урахуванням поданих площ. І тут подавалися, і тут нічого не здобули. В Україні багато підприємств лопаються, перепродаються, повна катастрофа.